• Ви знаходитесь тут:

  • Головна
  • Сторінка музкерівника

Сторінка музкерівника

Сторінка музкерівника/Files/images/54.jpeg
Музика володіє сильним психологічним впливом на людину. Вона впливає на стан нервової системи (заспокоює, розслаблює чи, навпаки, розбурхує, збуджує), викликає різні емоційні стани (від умиротворення), спокою та гармонії до неспокою, пригніченості або агресії). У зв'язку з цим важливо звернути увагу на те, яку музику слухаєте ви і ваші діти. Збуджуюча, гучна музика, що виражає агресивний настрій, позбавляє людину (і дорослого, і дитини) стану врівноваженості, спокою, а при певних умовах (наприклад, на рок-концертах) спонукає до руйнівних дій. Особливо протипоказана така музика гіперзбудливості, розгальмованих дітям зі слабким контролем, тому що вона підсилює прояви негативних властивостей у поведінці дитини. Спокійна музика, що викликає відчуття радості, спокою, любові, здатна гармонізувати емоційний стан як великого, так і маленького слухача, а також розвивати концентрацію уваги. Музику можна використовувати перед сном, щоб допомогти з працею засинає дитині заспокоїтися і розслабитися. Коли дитина ляже в ліжко, увімкніть спокійну, тиху, мелодійну, м'яку музику і попросіть його закрити очі і уявити себе в лісі, на березі моря, в саду або в будь-якому іншому місці, яке викликає в нього позитивні емоції. Зверніть увагу дитини на те, як розслабляється і відпочиває кожна частина його тіла. Музика для дитини - світ радісних переживань/Files/images/87.jpeg.Щоб відкрити для неї двері у цей світ,треба розвивати у неї здібності і перш за все музичний слух і емоційний відгук.Інакше музика не виконає своєї виховної функції.Якщо дорослий як умога ближче зтискається зі світом дитинства.Якщо вони разом мріють фантазують, сміються і грають,то діти відчуваючи цю близкість дорослого,відкривають їм свої таємниці,почуття та емоції.Як це прекрасно-знайомити дітей з музикою.Діти дуже люблять слухати,Треба більше і більше співати дітям без музичного супроводу,щоб вони не тільки слухали.але й розуміли,про що ця пісня,вслухувались в звучання слів та словосполучень. Музика,як і художнє слово чи картина, повинна стати для дітей способом вираження почутів,настрія,ідей.Слухання музики розвиває інтерес до неї,любов,розширює кругозор,підвищує музичне сприйняття.Для кращого/Files/images/i99.jpeg запам”ятовування пісні,чи музичного твору,можна асоцціювати його з тим,що бачить дитина навкруг себе. Намалювати те, про що вона чула. Дуже гарно запам”ятовують діти пісні з мультфільмів, тому,що вони сприймають пісню образно, відносно того чи іншого героя. Батьки повинні вчити дитину любити пісню,насамперед народну пісню, тому що народна пісня має художньо-виховну цінність. Для розвитки ритмічного сприйняття треба користуватись музичними інструментами.Але в домашніх умовах це можуть бути такі предмети: ложки,палички, камінці,капронові пляшечки чи коробочки,яки наповнюють крупою,горохом,квасолею.

/Files/images/Музика.gifСторінка музкерівника


Вплив музики на фізичний розвиток дітей

Музика позитивно впливає на дитину і до народження, і в наступний період. Музика заспокоює дитину, допомагає фізичному і розумовому розвитку. Музика є свого роду терапією. Тому важливо, щоб матері співали своїм дітям, особливо мелодійні колискові пісні. Вплив музики на фізичний розвиток дітей активно вивчається вченими, і їм є що порекомендувати батькам.

Вплив музики на дитину в утробі матері. /Files/images/мальчик с игрушкой.jpg

За даними ряду досліджень, ще до народження дитина чує звуки і відчуває вібрації з зовнішнього світу. Коли батьки співають і розмовляють з ще не народженою дитиною, вважається, що він також спілкується з ними і з зовнішнім світом. Діти можуть реагувати на звуки, найчастіше у вигляді поштовхів. У деяких дослідженнях виявлено, що діти, навіть перебуваючи в утробі матері, мають свої власні переваги в музиці. Якщо ви слухаєте ліричну класичну музику, швидше за все, дитина буде заспокоюватися і припинить удари ногами . А музика в стилі рок чи метал може спровокувати справжні танці в животі матері.

Вчені, які займаються науковими дослідженнями про вплив музики на фізичний розвиток дітей, вважають, що прослуховування Моцарта сприяє розвитку розумової діяльності дітей. Вчені називають це явище "ефектом Моцарта". Щоб відчути благотворний вплив музики на дитину, лікарі часто радять матерям слухати частіше ліричну музику (особливо класичну). Музика розглядається як частина природи людини, яка повільно, але ефективно відновлює гармонію в житті і сприяє подальшому фізичному розвитку дитини.

Вплив музики на новонароджених.

У зв'язку із заспокійливим впливом музики багато вчених вважають, що вона прискорює розвиток недоношених дітей. Музика позитивно впливає на нормалізацію дихання і частоти серцевих скорочень, зменшує біль і прискорює ріст новонароджених. Ізраїльські вчені стверджують, що "ефект Моцарта" нормалізує обмін речовин недоношених дітей, який допомагає швидко досягти необхідної ваги.

Вплив музики на дітей більш старшого віку. /Files/images/P3151763.JPG

Давно помічено, що діти добре засинають під колискові пісні або читання книги. Звуки, особливо ті, які мелодійні, заспокоюють і усипляють дітей. Музика також сприяє швидкому розвитку мовлення у дошкільнят. А дітям шкільного віку допомагає швидше вивчати іноземні мови. Адже відомо, що навіть маленькі діти легко запам'ятовують пісні на іншу мову, навіть не знаючи сенсу слів. Але це їх перший крок на шляху вивчення цієї мови. Діти набагато легше запам'ятовують і відтворюють пісні, а не окремі слова і тексти. Так як співати дітям легше, ніж говорити, музика вважається ефективним засобом лікування заїкання у дітей. Музика допомагає поліпшити мова, і те, що діти не можуть сказати, легко можуть заспівати.

Музична терапія.

За словами дослідників з США, цілюща сила музики потрібна для нормалізації артеріального тиску, допомагає активувати діяльність мозку і зміцнює імунну систему. Ритмічна й енергійна музика в стилі маршу тонізує багато м'язів, що вкрай корисно для фізичного розвитку дітей. Тому багато хто робить зарядку під бравурну музику. Для деяких дітей музика є засобом фокусування. Вона робить дітей цілеспрямованими, допомагає зосередити мислення на певній темі, одночасно знімає стрес і втому. Якщо ваша дитина засинає і прокидається з музикою, він буде набагато більш щасливим і здоровим. /Files/images/Дети с муз. инструментами.JPG

Однак, замість того, щоб слухати музику, набагато корисніше співати самому. Австралійські лікарі навіть практикують в лікувальних цілях сеанси співу. Досить наспівувати найпростішу мелодію, щоб ви відчули себе краще. Тому заняття співом чи музикою дуже корисні для фізичного розвитку дітей. Вона вчить любові до життя. Тому діти, які захоплені музикою, стають більш освіченими, уважними, чесними у своїх відносинах з іншими людьми, випромінюють спокій і позитивний настрій. "Музичні" діти розвиваються в інтелектуальному розвитку швидше, ніж їх однолітки. Музика розвиває творчі здібності дітей, естетику, культуру поведінки, допомагає будувати довірчі відносини і заводити нових друзів./Files/images/P2091696.JPG

Музика може виражатися не тільки через музичні інструменти та звуковідтворюючі пристрої. Музика закодована в звуках природи - шум хвиль і шелест листя на вітрі, спів птахів і цвіркунів, шелест дощу і так далі. Тому частіше бувайте за містом, на природі. Знайдіть саме ту музику, яка найбільше подобається вашій дитині, і намагайтеся слухати її якомога частіше

Кiлькiсть переглядiв: 524

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.